DOSAB KREŞİ’NİN BÖLGE FİRMALARINA TANITIMI YAPILDI

Güncelleme: 1 Kasım 2014, Görüntülenme:7354

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Çocuk Bakım Evi Projesi’nin bölge firmalarına tanıtımı, DOSAB Konferans Salonu’nda Cuma günü yapıldı.

Proje, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2014 Yılı Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmış ve 23 Ekim’de ihalesi yapılmıştı. Yaklaşık bir milyon lirası BEBKA hibe desteği olmak üzere 3 milyon liraya mal olacak projenin temeli Kasım ayı içinde atılacak. DOSAB Çocuk Bakım Evi’nin bir yıl içinde tamamlanması ve 2016 yılı başından itibaren de çocuk kabulüne başlanması hedefleniyor. DOSAB Kreşi, 2.300 metrekare kapalı alan ve 2.250 metrekare bahçeye sahip olarak toplam 4.550 metrekarelik bir kullanım alanına sahip olacak. Proje alanı ise DOSAB Sosyal Tesisleri ile BUTGEM arasında kalan yeşil saha olacak.

Firmalara tanıtım toplantısında bir sunum yapan DOSABSİAD Proje Danışmanı Arzu Kırayoğlu, ilk etapta DOSAB’daki firmalarda mavi yakalı çalışanların çocuklarının bakımının üstlenileceğini söyledi. Kırayoğlu, “İş hayatında olmak zorunda kalan kadınların en büyük sorunu çocuğunun bakımını kime devredeceğidir. Ülkemizde iş yerlerine bağlı kreş sayısının az olması, özel kurumların yüksek ücretleri nedeniyle aileler çaresiz kalmaktadır. Projemizin genel amacı, kadınların çalışma hayatına katılımını kolaylaştırmaktır. Anne alışma hayatındayken çocuğuna güvenli bir bakım ortamı sağlanması önemlidir” dedi. Toplantıda, firma temsilcilerinin soruları yanıtlandı, talepleri dinlendi.