Sık Sorulan Sorular

Güncelleme: 16 Mart 2020, Görüntülenme:19487

- DOSAB’ın sunduğu hizmetler ücretli mi?
DOSAB Bölge Müdürlüğü elektrik, doğalgaz, proses su, kullanma suyu, atık su arıtma hizmetlerini katılımcı firmalara faturalandırmaktadır. Bu hizmetlerin fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. İmar hizmet fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

- İnternet sitemizde hangi firmalar listelenmektedir?
Bölgemizde faaliyet gösteren ve hizmet almak için başvuran tüm katılımcılar, internet sitemizde firmalar başlığı altında listelenir. Başka bir firmanın bünyesinde faaliyet gösteren kardeş firmalar diye da adlandırılan firmalar buna dahil olmayabilir.

- DOSAB firmaları bilgilerini basılı olarak elde edebilir miyim?
DOSAB Firmalar Kitabı her iki yılda bir güncellenip basılmaktadır. 2015 yılı kitabına internet ortamında buradan ulaşabilir, basılı halde temin etmek için DOSAB Bölge Müdürlüğü ve DOSABSİAD’a başvurabilirsiniz.

- Tüm firmalara ulaşmak, Excel dosyası olarak bilgisayarıma kaydetmek istiyorum. Ne yapabilirim?
Tüm katılımcı firma bilgilerini Excel dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Firma bilgilerini daha ayrıntılı ve basılı halde DOSAB Firmalar Kitabından elde edebilirsiniz. Bunun için DOSAB Bölge Müdürlüğü ve DOSABSİAD’a başvurabilirsiniz.

- Firmam listede yer almıyor. Ne Yapabilirim?
DOSAB sınırları içinde yer almanıza ve kayıt yaptırmanıza rağmen firmanız sitemizdeki listede yer almıyorsa yonetim@dosab.org.tr adresine mail gönderiniz. Lütfen mailinizde telefon numaranızı, adınızı ve firmadaki görevini belirtiniz. İlgili arkadaşlarımız size ulaşarak teyit aldıktan sonra sitemizde firma bilgilerinize yer vereceklerdir.

- Firma yetkilisiyim. Mevcut firma bilgilerimizi nasıl güncelleyebilirim?
Firma yetkilileri sayfalarımızda yer alan bilgilerini güncellemek/düzeltmek için yonetim@dosab.org.tr adresine mail gönderebilirler. Lütfen mailinizde telefon numaranızı, adınızı ve firmadaki görevinizi belirtiniz. İlgili arkadaşlarımız size ulaşarak teyit aldıktan sonra sitemizdeki firma bilgilerinizi değiştireceklerdir.

- İmar, işyeri açma-çalışma ruhsatı, atıksu bağlantı, elektrik, doğalgaz gibi konulurda DOSAB Bölge Müdürlüğü'ne başvurular için gerekli evrak, doküman, dilekçe vb. belgelere nasıl ulaşabilirim?
Söz konusu belgelere buradan ulaşabilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

- DOSAB logosu ve bölge ile ilgili yüksek çözünürlüklü görselleri nasıl alabilirim?
Söz konusu belgelere buradan ulaşabilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.