Spor

Güncelleme: 9 Ocak 2019, Görüntülenme:23045

UMUDA SPOR HUZURA SKOR

DOSAB, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ve DOSABSİAD işbirliği ile 2009 yılından bu yana Umuda Spor Huzura Skor Projesi’ni yürütmektedir. Bu proje kapsamında, Çocuk Şube Müdürlüğü’nün belirlediği 75 çocuk, DOSAB Sosyal Tesisleri Halı Sahası’nda hafta sonları futbol eğitimi alıyor. Eğitmen ve ulaşım gibi maliyetleri DOSAB tarafından karşılanan proje ile çocuklarımız futbol eğitimi almanın yanında paylaşım, takım olma, suçtan uzaklaşma gibi birçok kazanımlar da sağlıyorlar.

BURSASPOR

DOSAB, Bursa’nın takımı Bursaspor’un daima yanında olmuş, yeşil beyazlı takıma önemli destekler vermiştir. 2009-2010 sezonunda Süper Lig’de tarihinin ilk ve tek şampiyonluğunu kazanan Bursaspor’a, 2010 yılında özel tasarım A takım otobüsü DOSAB’lı sanayiciler tarafından alınmıştır. Halen Bursaspor A Takımı seyahatlerinde bu otobüsü kullanmaktadır. Aynı yıl Bursaspor Vakıfköy Orhan Özselek Alt Yapı Tesisleri’nin spor salonu malzemeleri alınmıştır.

2015 yılı başında Bursaspor Kulübü’nün başlattığı O’nun Formasını da Sen Al Kampanyası’na 700 forma ile katılım sağlanmıştır. Formalar, sömestr tatilinde Demirtaş, Panayır, İsmetiye gibi DOSAB’a komşu bölgelerdeki okullarda çocuklara dağıtılmıştır.

Bursaspor’un satışa çıkarttığı yeni stattaki kurumsal localardan ilki DOSAB tarafından alınmıştır.

DOSAB SPOR TURNUVALARI

DOSAB’da sosyal ve sportif faaliyetler periyodik olarak düzenlenmektedir. DOSAB’da faaliyet gösteren firma çalışanlarının katıldığı futbol, voleybol, masa tenisi ve tavla turnuvaları DOSABSİAD tarafından organize edilmektedir. Futbol turnuvası 2006 yılından bu yana aralıksız olarak devam etmektedir. Karşılaşmalar bahar aylarında DOSAB Sosyal Tesisleri Halı Sahası’nda oynanmakta ve ortalama 40 takım katılmaktadır. Voleybol, masa tenisi ve tavla turnuvaları da DOSAB Sosyal Tesisleri’nde yapılmaktadır.Bursaspor Otobüsü
Umuda Spor Huzura Skor
DOSAB Spor Turnuvaları