Bize Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasına 1 Milyon TL Bağış

Güncelleme: 5 Mayıs 2020, Görüntülenme:1770

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyasına, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi 1 milyon lira bağış yaparak katıldı.

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, organize sanayi bölgelerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayıyla bağış yapma yetkisi verildiğini hatırlatarak, “Dünyanın ve ülkemizin içinden geçmekte olduğu olağanüstü şartlar içinde Devlet-Millet işbirliği çerçevesinde Cumhurbaşkanımızın öncülük ettiği ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına DOSAB olarak 1 milyon lira bağış yaptık. Ülke olarak zor zamanlarda ortaya koyduğumuz dayanışmanın en güzel örnekleri arasında olan bu kampanyada toplanan paralar ile Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler dolayısıyla mağduriyet yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ilave destekler sunulacak.

Bizler OSB’lere ait para ve diğer kaynakların kuruluş amacımıza uygun kullanılmasını sağlamanın yanında bugüne kadar olduğu gibi toplumsal sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmede de öncü ve örnek olmaya çalıştık. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasına da bütçe imkanlarımızın elverdiği azami ölçüde bağış yapmaya yönetim olarak oybirliği ile karar verdik. Bu birlik ve dayanışmanın artarak devam etmesi ve sıkıntılı günlerin bir an gönce geride kalması en büyük temennimiz” şeklinde konuştu.

16 Nisan 2020’de Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren OSB Uygulama Yönetmeliği değişikliği ile organize sanayi bölgelerinin bağış yapabilmelerine imkan tanındı. Değişiklik ile OSB’lerde en üst karar organı olan müteşebbis heyet veya genel kurulun görev ve yetkileri arasına, ‘bağış yapılmasına karar vermek ve bu kararı Bakanlığın onayına sunmak’ eklendi. Böylece, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı koşuluna bağlı olarak bağış yapılmasının önü açılmış oldu.