DOSAB 2 Ay Boyunca Yönetim Aidatı ve Katı Atık Bertaraf Bedeli Almayacak

Güncelleme: 29 Mart 2020, Görüntülenme:2312

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren bölge sanayisine destek olmak için iki ay boyunca yönetim aidatı ve katı atık bertaraf bedeli alınmamasına karar verdi. Buna göre DOSAB firmaları, hiçbir ön koşul ve şart olmaksızın; Nisan ve Mayıs aylarında yönetim aidatı ve katı atık bertaraf bedeli ödemeyecek.

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, “Yönetim Kurulumuz DOSAB’ın firmalarımıza sunduğu hizmet arzında hiçbir aksamalara neden olmayacak şekilde bazı gelir kalemlerini iptal ederek, bölge sanayicilerimizin giderlerini düşürmek için böyle bir karar almıştır" dedi. Özsoy, korona virüs ve ekonomik etkileri ile mücadelenin dinamik bir süreç olduğunu ileriki günlerde imkanlar ve gelişmelere göre söz konusu teşviklerin revize edilebileceğini söyledi.

Dünya genelinde birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de korona virüsün neden olduğu ekonomik zararı hafifletmek için önlem programları açıklandığını vurgulayan DOSAB Başkanı Ersan Özsoy, “Gerek firmalarımızın gerekse çalışanlarımızın bu süreci en az hasarla atlatması en büyük dileğimiz. Üretimin ve istihdamın devam etmesi, bu iki konuda en az hasar olması için herkes gibi bizler de üzerimize düşen görevi yapıyoruz” dedi.