10 Bin Tonluk Yeni Su Deposu Yapılıyor

Güncelleme: 14 Ekim 2019, Görüntülenme:3020

Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, 3,3 milyon liralık yatırımla 10 bin tonluk kullanma suyu deposu inşaatını yılsonunda tamamlayıp hizmete alacak.

Bölge firmalarının gelecekteki su arz güvenliğini sağlamak için yatırımlar yapan DOSAB, su konusundaki bir yatırımını daha tamamlamak üzere… Demirtaş Belediyesi’nden devir alınan mevcut 5 bin tonluk kullanma suyu deposunun eski olması ve kapasite olarak yetersiz kalması nedeniyle, deprem yönetmeliğine uygun, 10.000 tonluk yeni bir su deposu yapıyor. İnşaatı devam eden su deposu yılsonunda bitirilecek. Yeni kullanma suyu deposu ile mevcut proses su deposu arasında borulama yapılarak, ihtiyaç duyulması halinde bu depodan proses dağıtma su deposuna da su verilebilecek.

3 MİLYON 375 BİN TL’YE İHALE EDİLDİ

DOSAB tarafından, yeni deponun yapılacağı yer için kot bakımından yüksek olan lokasyon düşünüldü ve bunun için en uygun yer olan bölgenin kuzeydeki Osmangazi Belediyesi’ne ait olan bir alan DOSAB sınırları içine katıldı. 8 Temmuz 2019 tarihinde Kullanma Suyu Deposu İnşaat İşlerinin ihalesi yapıldı. İhaleyi kazanan Oytaş-Yıldız Uluslararası İnşaat San. Tic. A.Ş. firması ile 3.375.000 TL bedelli sözleşme imzalandı. Deponun uzunluğu 61, genişliği 33,90, yüksekliği ise 6,30 metre…

Deponu inşaat işleri devam ederken Ekim ayı içinde hem mekanik işler hem de mevcut kullanma suyu ve proses su depoları ile yeni depo arasında bağlantıyı sağlayacak alt yapı işleri ihaleleri yapılarak, depo inşaatı ile paralel şekilde yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.