Bursa iş dünyasının şartlı prim kampanyasına sanayicilerden büyük katkı

Güncelleme: 15 Mayıs 2019, Görüntülenme:2921

Bursa iş dünyası, 'Şampiyon Takımımızın Yeri Süper Lig'dir' parolasıyla şartlı prim kampanyası başlattı. Buna göre, kalan iki maç sonunda Bursaspor'un ligde kalması halinde futbolculara prim verilecek. Bursaspor ligde kalamazsa kampanya kapsamında toplanan paralar, bağış sahiplerine iade edilecek.

YARDIM TOPLAMA KANUNU KAPSAMINDA ŞARTLI KAMPANYA

Bursa iş dünyası temsilcilerinin görüşüp karar aldığı kampanya ile ilgili olarak DOSABSİAD adına bir hesap açılması uygun bulundu. Bunun üzerine DOSABSİAD 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununu kapsamında prim kampanyasının hayata geçirilebilmesi için Bursa Valiliğine 14 Mayıs'ta izin başvurusunda bulundu.

BURSA VALİLİĞİ İZİN VERDİ

Bursaspor'un Süper Ligde kalması koşuluyla, sadece futbolculara dağıtılmak üzere sanayicilerden veya bağış sahiplerinden bağış toplanmasına, Bursaspor'un ligden düşmesi halinde ise toplanan bağışların bağış yapan kişilere iade edilmesi ve bir ay süre ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Şubesinde hesap açılmasına Bursa Valiliği olur verdi.

DOSAB YÖNETİMİ VE SANAYİCİLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu gelişmenin ardından 15 Mayıs Çarşamba akşamı DOSAB Restoran'da yapılan Geleneksel DOSAB-DOSABSİAD İftarı öncesinde ve iftar anında konu bölge sanayicileri ile paylaşıldı. İftarda bir konuşma yapan DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, şampiyonluk sonrası otobüs alımı, forma, loca, kombine bilet kampanyaları gibi konularda Bursaspor'un hep yanında ve destekçisi olan DOSAB ve sanayicilerinin, kötü günlerde de takımlarının yanında olduğunu söyledi.

ERSON ÖZSOY AÇIKLADI: BİR KAÇ SAAT İÇİNDE 475 BİN LİRA TOPLADIK

Ersan Özsoy, 'Bursaspor bu şehrin bir markası ve takımı. Biz Şampiyon Takımın Yeri Süper Lig'dir diyoruz ve takımımızın ligde kalacağına inanıyoruz. Bunun için futbolcu kardeşlerimiz kalan iki maçı da kazanacaktır. Buna inanıyoruz. Bizler de Bursa iş dünyası temsilcileri olarak; Bursapor'un ligde kalması halinde futbolcuların hesaplarına yatırılacak, aksi halde bağış sahiplerine iade edilecek olan şartlı bir prim kampanyası başlattık. DOSAB'lı sanayicilerimize çok teşekkür ediyorum, konu gündeme geldikten bir kaç saat sonra 475 bin lira bağış miktarını hemen yakaladık. Biz DOSAB'lı sanayicilerimizin bağışı olarak 500 bin lirayı rahatlıkla bulacağız. Diğer sanayi bölgelerimiz ve sanayicilerimiz ile Bursasporlular da DOSABSİAD adına açılan bağış hesabına para yatıracaklardır. Hedefimiz 2 milyon lira rakamına ulaşmak. Bunu da aşacağımızı düşünüyoruz'' dedi.

BURSASPORLU FUTBOLCULARA ŞARTLI PRİM KAMPANYASI HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı: DOSABSİAD Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş. Derneği
Banka: Türk Ekonomi Bankası (TEB) / Demirtaş Organize Sanayi Şubesi (457)
IBAN: TR56 0003 2000 0000 0056 2049 81