Vali Canbolat `Kırmızı Çizgimiz Çevre`

Güncelleme: 2 Ocak 2019, Görüntülenme:1625

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne iade-i ziyarette bulundu. DOSAB Yönetim Merkezi’ndeki ziyarette DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, Başkanvekili Levent Eski, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Sönmez ve Kemal Işık’ın yanı sıra; yönetim kurulu yedek, denetim kurulu ve OSBÜK delegeleri gibi görevlerde bulunan sanayiciler Fahrettin Gülener, Celal Kırayoğlu, Abdullah Bilaçlı, Engin Ocak, Mustafa Yılmaz, Eyvaz Yılmaz ve Hasan Moral de hazır bulundu.

Bursa Valiliği görevinde 2 ayı doldurduğunu belirten ve şehri daha iyi tanımak adına bu tür ziyaretlere önem verdiğini belirten Yakup Canbolat, sanayicilerin yeni yılını kutlayarak, ‘’2018 yılından daha iyi bir yıl diliyorum’’ dedi. DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, Vali Canbolat’ı bölgelerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, bölge hakkında bilgiler verdi. DOSAB Bölge Müdürü Serhat Şengül de DOSAB ile ilgili ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, yapılan yatırım ve çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler için teşekkür etti. Sanayi bölgeleri ile yakın diyalog ve işbirliği içinde bir çalışma dönemi geçireceklerini belirten Canbolat, ‘’Bizim kırmızı çizgimiz çevre olacak. Her sanayi bölgesi çevreye zarar vermeyecek alt yapıyı kuracak. Hep birlikte Bursa’da çevre standartlarını ve yaşam kalitesini arttırmak için çaba göstereceğiz. Bursa sanayi anlamında ülkemizin göz bebeği olmaya devam ederken; sanayinin gelişiminin nasıl olacağını da iyi planlamak mecburiyetindeyiz’’ dedi.

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, çevre konusunda en hassas ve en fazla yatırım yapan bölgelerden olduklarını belirterek, atık su arıtma tesisi revizesi, su geri kazanımı ve yer altı sularını en az düzeyde kullanmak için proje ve yatırımlarını anlattı.