DOSAB Yönetimi Basınla Buluştu

Güncelleme: 15 Mayıs 2017, Görüntülenme:4670

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin, 5 Mayıs’ta yapılan 9.Olağan Genel Kurul Toplantısında görev alan H.Ersan Özsoy başkanlığındaki yönetim kurulu, bugün düzenlenen basın toplantısında proje ve hedeflerini paylaştı.

DOSAB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında Başkan Özsoy, yönetim kurulu görev bölümünü de açıkladı. Buna göre Levent Eski başkan vekili olurken, Burhan Çakır, Osman Sönmez ve Kemal Işık da üye olarak DOSAB yönetiminde görev yapacaklar. Basın toplantısında; 5 yönetim kurulu üyesinin yanı sıra, 15 günde bir yapılan DOSAB Yönetim toplantılarına da katılan yedek üyeler Abdullah Bilaçlı, Türk Ceyhan, Erkut Dikici, Eyvaz Yılmaz ve Celal Kırayoğlu, Denetim Kurulu üyeleri Hasan Moral ve M.Şefik Kar, OSBÜK delegesi Fahrettin Gülener, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Atilla Parlamış, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztürk de yer aldı.

50 MİLYON TL’LİK İKİ PROJE

Yönetim Kurulu Başkanı H.Ersan Özsoy, DOSAB’ın Bursa ve ülkemizin önde gelen organize sanayi bölgelerinden birisi olmasının yanı sıra, son 10 yılda eğitim, sağlık ve spor alanındaki sosyal sorumluluk projelerine 40 milyon liralık katkı sağlayarak, toplumun refah seviyesinin gelişimine destek olduğunu söyledi. Özsoy, yeni dönemde de katılımcı bir yönetim anlayışı çerçevesinde Bursa ile birlikte katma değer yaratacak projelerin içinde olacaklarını vurguladı. Özsoy görev süreçlerinde, yeni yönetim ve finansal merkez ile atık su arıtma tesisine yaklaşık 50 milyon lirayı bulan yatırım yapacaklarını belirtti. Başkan Özsoy ayrıca, DOSAB İtfaiye teşkilatını kurmak, bölge içindeki trafik sorununa çözüm üretmek, tır parkı ve firmaların kullanımına sunulacak depolama alanları yapımının öncelikleri olacağını söyledi.

‘YARGI KARARINI BEKLİYORUZ’

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı H.Ersan Özsoy, basın mensuplarının Buhar ve Enerji Üretim Tesisi Projesi ile ilgili sorularını da yanıtladı. Özsoy, Bursa kamuoyunda da geçmişte yoğun şekilde yer alan projenin ülkemizin enerji politikaları ve DOSAB için önemli ve doğru bir proje olduğunu belirterek, “Ancak ÇED ile ilgili olarak yargı süreci devam ediyor. Biz hali hazırda bu sürecin sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu süreç sonuçlandıktan sonra, kamuoyunun hassasiyetlerini de göz önünde tutarak yönetim ve bölge sanayicilerimiz ile bir değerlendirme yapıp nihai kararımızı vereceğiz. Dolayısıyla şu aşamada tamamen rafa kaldırmış olduğumuz bir proje değil. Yargının vereceği kararı bekliyoruz” şeklinde konuştu.