DOSAB ve DOSABSİAD 120 Ailenin Yüzünü Güldürdü

Güncelleme: 5 Eylül 2016, Görüntülenme:7239

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ile Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) işbirliğinde bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Geleneksel Sünnet Şöleni’nde 120 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

45 bin kişilik istihdamın yanı sıra 4 milyar doların üzerinde ihracatı ile Türkiye’nin en önemli üretim merkezleri arasında yer alan DOSAB ile DOSABSİAD, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkmaya devam ediyor. Her yıl 150’ye yakın çocuğun erkekliğe ilk adımı atmasını sağlayan DOSAB’lı sanayiciler, bu yıl da 120 ailenin hayır duasını aldı.

Çocuklar ve ailelerinin katılımıyla 5 Eylül tarihinde DOSAB sınırları içindeki BUTGEM önünde gerçekleştirilen organizasyonun açılış konuşmasını yapan DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral, Türkiye’nin daha müreffeh bir ülke olması için çaba sarf ettiklerini dile getirerek, “Bundan böyle yapılması gereken, daha çok çalışmak ve ülkemizin kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini yakalamaktır” dedi.

Sünnet Şölenine yaklaşık bin 300 kişi katıldı.Organizasyonda sahneye ellerinde Türk Bayrağı, arka fonda da ‘Ölürüm Türkiyem’ isimli parça ile çıkan çocuklar, ailelerine duygu dolu anlar yaşattılar.