DEMOKRASİYE HİÇBİR MÜDAHALE KABUL EDİLEMEZ

Güncelleme: 17 Temmuz 2016, Görüntülenme:3817

Türkiye Cumhuriyeti'nin temel karakteri demokrasidir. Kim tarafından olursa olsun, demokratik usuller dışında ülke yönetimini değiştirmeye yönelik hiçbir girişimi kabul etmiyoruz. Türk Halkının iradesinin şekilleneceği tek yer seçim sandıklarıdır. Bu iradeyi yok sayan ve yerini şiddet ve güç ile almaya çalışan her türlü hareketi reddediyoruz. Türkiye, büyük demokrasi sınavını başarıyla vermiştir.

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi; Türk Halkının demokrasiye sahip çıkması ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, hükümet üyeleri, siyasi parti başkanları, milletvekilleri, basın ve sivil toplum kuruluşların??n; olayların başladığı andan itibaren şiddetli tepki ve vakur duruş ortaya koymaları sonucu başarısız kalmıştır.

Millet iradesine karşı yapılan bu girişim, DOSAB Yönetim Kurulu olarak asla kabul edilmemekte ve şiddetle kınanmaktadır. DOSAB olarak her zaman demokrasinin ve hür iradenin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Hain ve alçakça planlanan kalkışmanın başarısız olması için demokratik duruşunu ortaya koyan Türk Milletine ve tüm yetkililere şükranlarımızı sunarız. Bu uğurda şehit düşen polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

DOSAB olarak ülkemizin kalkınması için üretmeye, ihracat yapmaya, istihdam yaratmaya daha büyük gayret ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Ülkemizin bu kalkışmadan daha da güçlenerek çıkacağına inancımız tamdır.

DOSAB Yönetim Kurulu