VALİ KÜÇÜK `DOSAB ÇOK İLERİ DÜZEYDE PROJELERLE ÇITAYI ÇOK YÜKSELTMİŞ`

Güncelleme: 15 Temmuz 2016, Görüntülenme:4262

Haziran ayında Bursa Valiliği görevine başlayan İzzettin Küçük, 15 Temmuz 2016 tarihinde Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti, DOSAB Yönetimi ile sabah kahvaltısı yaptı. Vali Küçük, DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Başkan Yardımcısı İlhan Sarı, Yönetim Kurlu Üyeleri Burhan Çakır, Haluk Sami Topbaş ve Orhan Tezyaparlar’ın yanısıra, Fahrettin Gülener, Atilla Parlamış, Aydın Yılmaz, Kemal Işık, Levent Eski, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral, Başkanvekili Vedat Kantar’ın da katıldığı bir toplantı da gerçekleştirdi. Ardından DOSAB SCADA Sayaç Otomasyonu Haberleşme ve MOBESE Merkezini gezdi.

DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, Vali Küçük’e DOSAB hakkında ayrıntılı bilgi verdi. DOSAB’daki firma yapısı, istihdam, yapılan alt ve üst yapı yatırımları, sosyal projeler, bölgenin yeni hedeflerini ve projelerini anlattı. DOSAB Bölge Müdürü Serhat Şengül de bir sunum yaptı, Buhar Enerji Üretim Tesisi ile ilgili gelişmeleri aktardı.

DOSAB’ın Bursa sanayisi için büyük bir şans olduğunu belirten Vali Küçük şunları söyledi: “DOSAB gelişmiş bir organize sanayi bölgesi. Rakamlar ve yapılanlar, bu gelişmişliği ve büyümeyi net bir şekilde anlatıyor. Tabi Bursa gibi Türkiye’nin lokomotifi diyebileceğimiz bir şehre yakışan da bu olurdu. Çünkü hepimizin bildiği gibi Bursa, Türkiye’nin sanayi gelişimine önemli katkı sağlayan bir şehir... DOSAB’ın başarısı İlin Valisi olarak tabiî ki beni de çok memnun etti. Özellikle sosyal sorumluluk projelerinizi ve çevre duyarlılığınızı canı gönülden destekliyorum. Kapım sizlere her zaman açık...

Ben gördüm ki, DOSAB artık sanayimizin asgari ihtiyaçlarını karşılamayı çoktan aşmış. Çok ileri düzeylerde büyük ve önemli projelerle çıtayı oldukça yukarı taşımış. Çok memnun oldum ve gurur duydum. DOSAB’lılar olarak beni de her zaman kendinizden bir fert olarak görün.”