11.DOSAB FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON BEYÇELİK GESTAMP

Güncelleme: 14 Mayıs 2016, Görüntülenme:6354

Bu yıl 11.si düzenlenen DOSAB Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Beyçelik Gestamp oldu. Beyçelik, finalde son üç yılın şampiyonu Ermetal Otomotiv’i 3-1 mağlup ederek mutlu sona ulaştı.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği futbol turnuvasına bu yıl 7 grupta 28 takım katıldı. 12 Nisan tarihinde başlayan turnuvanın karşılaşmaları DOSAB Sosyal Tesisleri Halı Sahada oynandı. 13 Mayıs’taki final maçı öncesi Bursaspor Teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ve bazı futbolcular ile Bursastore Tırı gün boyu DOSAB Sosyal Tesislerindeydi.

Beyçelik Zoru Başardı

2006 yılından bu yana aralıksız düzenlenen turnuvanın 11.si yine büyük bir heyecana sahne oldu. Oldukça çekişmeli geçen grup maçlarının ardından, gruplarda ilk iki sırayı alan takımlarla en iyi iki üçüncü takım eleme maçlarına katıldı. Elemeler sonunda finalde Beyçelik Gestamp Kalıp AŞ ile Ermetal Otomotiv AŞ karşılaştı. Turnuvayı 2013, 2014 ve 2015 yıllarında üst üste üç kez kazanan ve toplamda 7 şampiyonluğu bulunan Ermetal, finalde Beyçelik’e 3-1 kaybetti. Beyçelik böylece şampiyonluk ipini göğüslerken, Ermetal bu yıl ikincilik kupasını kazandı.

Evimteks Üçüncü Oldu

Turnuvanın üçüncülük maçı ise 13 Mayıs Cuma günü final mücadelesinden Evimteks ve Gül Tekstil arasındaydı. Evimteks üçüncülük kupasının sahibi oldu. Final maçının ardından ödül töreni yapıldı. Törene DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri ile DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral ve yönetim kurulu üyeleri, sanayiciler, firma çalışanları ve davetliler katıldı.

Dostluk İçinde Geçti

Ödül töreninde öncesinde konuşan DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, bu yılki turnuvanın da dostluk içerisinde geçmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Kahraman’ın ardından konuşan DOSABSİAD Başkanı Hasan Moral ise, DOSAB futbol turnuvasına ilginin her geçen yıl arttığına dikkat çekti. Moral, DOSAB ve DOSABSİAD ortaklaşa düzenlediği turnuvanın da, bu iki kurumun bir çok işbirliği projesinin olduğu gibi örnek teşkil ettiğini söyledi. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Törende, turnuvanın şampiyonu Beyçelik Gestamp firması futbolcuları, kupalarını DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman’ın elinden aldılar. Turnuvanın ikincisi Ermetal’e de kupasını DOSABSİAD Başkanı Hasan Moral verdi. Turnuvanın üçüncüsü Evimteks’e kupasını DOSABSİAD Başkan Vekili Vedat Kantar takdim etti.

DOSABSİAD, Bursaspor ‘Hatıra Forması’na adını yazdırdı

DOSABSİAD, Bursaspor’un başlatmış olduğu “Hatıra Forması” kampanyasına destek sağladı. DOSABSİAD Yönetim Kurulu, DOSAB Futbol Turnuvası öncesi Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, oyuncular Tom De Sutter ve Erdem Özgenç’i DOSAB Sosyal Tesislerinde ağırladı. DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral başta olmak üzere Yönetim Kurulu Üyeleri ve bölge sanayicileri, Bursaspor tarafından başlatılan “Hatıra Forması” kampanyasına destek oldu. Başkan Ali Ay ve Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu da, DOSABSİAD ve DOSAB’ın Bursaspor’a önemli katkılar sağladığını ve bu katkıların önümüzdeki günlerde de devam edeceğine inandıklarını söylediler. Bursaspor ve DOSABSİAD heyeti daha sonra DOSAB Sosyal Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Heyet ardından, DOSAB Sosyal Tesisleri önüne bulunan Bursastore Tır’ından alışveriş yapanlarla biraraya geldi.

Turnuvaya katılan firmalar
Assan Hanil
Benaş Tekstil
Beyçelik Gestamp
BPO
Bursalı Havlu
Emko
Epsan
Ermetal
Evimteks
Fistaş İplik
Floteks
Gül Tekstil
Hassas Plastik
Küçükerler Tekstil
Marsteks
Metkon
Orven Kauçuk
Özüçel Tekstil
Pega Otomotiv
PMS Alüminyum
Polyteks Tekstil
Revar Otomotiv
Sunteks
SYK Tekstil
Tiberina Otomotiv
Valeo
Yılsay Tekstil
Yücel Mensucat