YENİ DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİNE YOĞUN İLGİ

Güncelleme: 11 Mart 2016, Görüntülenme:82321

1 Mart 2016 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan yeni DOSAB Semt Polikliniği vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ile Demirtaş arasında bulunan arazide Bursa Valiliği, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Osmangazi Belediyesi işbirliği ile DOSAB tarafından yapılan semt polikliniği 1 Mart tarihinden itibaren hasta kabulüne başladı. DOSAB’ın sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde yapımını üstlendiği, iç donanımı ve tıbbi cihazlarını aldığı, 112 Acil Yardım istasyonu için de tam donanımlı bir ambulans tahsis ettiği Polikliniğin arazisini Osmangazi Belediye kamulaştırdı. DOSAB geçen yıl Temmuz ayı sonunda temeli atılan poliklinik inşaatını şubat ayında tamamladı ve işletmesi için Kamu Hastaneleri Birliği ile İl Sağlık Müdürlüğüne devretti.

MİNİ BİR HASTANE NİTELİĞİNDE

Adeta mini bir hastane niteliğindeki poliklinik binası, üç katlı ve toplam 2.500 metre kare kapalı alana sahip… Poliklinikte 17 adet poliklinik odası, laboratuvar, röntgen odası, pansuman odası, acil müdahale odası ile iki adet tam donanımlı ambulansa sahip 112 acil yardım merkezi yer alıyor. DOSAB Semt Polikliniği’nde genel cerrahi, göğüs hastalıkları, nöroloji, kulak burun boğaz, göz, kardiyoloji, fizik tedavi, ortopedi, radyoloji, cildiye, plastik cerrahi, kadın doğum, çocuk hastalıkları, enfeksiyon, psikiyatri, beyin cerrahi ve üroloji branşlarında vatandaşlara nitelikli sağlık hizmeti veriliyor.

VATANDAŞLAR OLDUKÇA MEMNUN

DOSAB’da çalışan 45 bine yakın kişi ile birlikte, Demirtaş, İsmetiye, Alaşar, Ovaakça, Panayır gibi 150 bine yakın nüfusun olduğu bölgede önemli bir açığı gideren poliklinik binası farklı mimarisi ile de bölgenin çehresini değiştirdi. Poliklinik binasına gelen vatandaşlar beklediklerinden büyük ve modern bir merkeze kavuştuklarını belirterek, gerek duydukları sağlık hizmetinin ayaklarına gelmesi nedeni ile projede emeği geçen herkese minnettar olduklarını söylüyorlar. Daha önce sağlık hizmeti alabilmek için otobüs ya da minibüs gibi taşıma araçlarıyla sağlık birimlerine gitmek durumunda olduklarını belirten vatandaşlar, açılmasından bu yana çok kısa bir zaman geçmesine rağmen DOSAB Semt Polikliniği’ne rağbet gösteriyor.

Özellikle sabah saatlerinde yoğunluğun yaşandığı sağlık merkezinde polikliniklerde 1 Marttan itibaren hasta kabulüne başladı. Modern sağlık tesisinde 7 gün 24 saat ayaktan sağlık hizmetlerinden faydalanan hastalara için poliklinik hizmetinin yanında, ilerleyen günlerde acil hizmeti de verilecek. çekirge Devlet Hastanesi DOSAB Semt Polikliniğinin Sorumluluğunu Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Alp Yazan yapıyor.