Halil Ersan Özsoy, DOSAB’ın 12.Başkanı Oldu

Güncelleme: 6 Mayıs 2017, Görüntülenme:14613

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi 9.Olağan Genel Kurul Toplantısı 5 Mayıs 2017 Cumartesi günü DOSAB Konferans Salonu’nda yapıldı. 100’e yakın bölge sanayicisinin katıldığı ve tek listenin olduğu genel kurulda Halil Ersan Özsoy, oybirliğiyle DOSAB’ın 12.başkanı oldu.

Divan Başkanlığını Fahrettin Gülener’in, katip üyeliğini Hasan Moral’in yaptığı genel kurulda tek liste yer aldı. H.Ersan Özsoy (Polyteks) başkanlığındaki yönetim kurulunda Levent Eski (FSS Fren Sistemleri), Burhan Çakır (Tofaş), Osman Sönmez (Sönmez Holding) ve Kemal Işık (Işıkser Tekstil) yer aldı. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Abdullah Bilaçlı (Bilaçlılar Tekstil), Türk Ceyhan (Evimteks), Erkut Dikici (Dikici Tekstil), Eyvaz Yılmaz (Yılmar Çelik) ve Celal Kırayoğlu (Kırayteks) bulunuyor. Denetim Kurulu asil üyeleri Hasan Moral (Moral Tekstil), M.Şefik Kar (Nurel Group), yedek üyeler Engin Ocak (Güleser Tekstil) ve Birol Bahadır (Akarca Tekstil) oldu. OSBÜK delegeleri ise asıl üyeler Fahrettin Gülener (Ermetal), Berk Noyan (Berteks), yedek üyeler Muammer Acar (Beztaş Tekstil) ile Mustafa Yılmaz (Meyteks).

KAHRAMAN: DOSAB ZOR GÜNLERDEN ZİRVEYE ÇIKTI

Genel kurulda ilk olarak Ferudun Kahraman söz aldı. Kahraman, son 6 yılı başkanlık olmak üzere, başkan vekilliği ve Müteşebbis Heyet üyesi olarak 15 yıl bölgeye hizmet ettiğini belirterek, “DOSAB çok zor günlerden geçip zirveye çıktı. Gurur duyduğumuz bu yolculukta, her başkanın, yöneticinin emeği var. Özellikle 2003 yılı sonrası Ertuğrul Kaplan döneminde büyük yatırım hamlesi başlatıp, bölgenin tüm alt yapı sorunlarını çözdük ve çağdaş bir noktaya taşıdık. 2011 ile 2016 yılı Ağustos ayına kadar süren başkanlığım döneminde de daha fazla katma değer yaratan, sosyal sorumluluk projeleri ile toplumun refah seviyesini arttıran örnek çalışmalar yaptık. 2011 yılında 9 milyon 250 bin lira ile devraldığımız kasamızı, 2017’ye geldiğimizde 102 milyon lira ile devrediyoruz. Aynı zamanda geriye dönüp baktığımızda bölgemizde 132 milyon liralık yatırım yapıldığını görüyoruz. DOSAB hem sağlam finansal yapısı hem de katılımcı yönetim anlayışı ile öncü ve örnektir. Bu büyük kurumda görev yapmaktan dolayı daima gurur ve onur duydum. Her zaman DOSAB ve sanayicilerinin emrindeyim. Yeni seçilecek arkadaşlarımıza da her zaman yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

SARI: YENİ YÖNETİMİN YANINDA OLACAĞIZ

Son 8 aylık dönemde DOSAB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten İlhan Sarı da DOSAB’ın geçen yıl ulaştığı 4,5 milyar dolar ihracat rakımı ile Türkiye’deki 75 ilden daha fazla ihracat gerçekleştirdiğini belirtti. Sarı, “Faal 432 firmamızda 41 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Bursa’nın en büyük 250 firmasından 43’ünü bünyemizde barındırıyoruz. Bölgemizin bu noktalara ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görevler birer bayrak yarışıdır. Genel kurulumuzda biz bayrağı devrediyoruz ama daima yeni görev alacak arkadaşlarımızın yanında olacağız. DOSAB’ın yazdığı başarı öyküleri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da katılımcı bir yönetim anlayışı içinde ve birlik ve beraberlikle yazılacak. Hep daha iyisi için çalışacağız” dedi.

ÖZSOY: KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLACAK

Seçimlerden sonra söz alan DOSAB’ın yeni başkanı H.Ersan Özsoy da gerek bölge sanayicileri gerekse başta BTSO olmak üzere Uludağ İhracatçılar Birliği gibi Bursa iş dünyasının diğer örgütleri ile daima işbirliği içinde ortak projeler içinde olacaklarını söyledi. DOSAB’da 2011-2015 yıllarında arasında yönetim kurulunda görev aldığını hatırlatan Özsoy, “Arkadaşlarımla birlikte DOSAB bayrağını aldığımız noktadan daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Yönetim süreçlerine en ileri düzeyde katılımcılığı sağlamak için çaba göstereceğiz. Sanayicileriyle bütünleşmiş, şeffaf şekilde yönetilen, katılımcı bir yönetim anlayışımız olacak. Yaptığımız yatırımlarda çoğunluğun faydasını, Bursa ve ülkemizin refahını arttırmayı daima önde tutacağız. Bursa ile daima barışık ve bütünleşik olacağız” şeklinde konuştu.

YENİ DÖNEMDE ÖNE ÇIKAN PROJELER

H.Ersan Özsoy projeleri ile ilgili olarak da şunları söyledi; “İhale noktasına gelen DOSAB’ın finansal merkezi, otopark ve yeni cami projemizi sürdüreceğiz. İki etap halinde 18 ay içinde bu projemizi tamamlamak istiyoruz. Devam eden 25 bin metreküplük yeni atık su arıtma tesisi ve ileri arıtma projesini tamamlayacağız. Çevreye karşı azami özeni göstereceğiz. Bölgemizdeki trafik sorununu çözmek için yollarımızda yeni düzenlemeler ve yeni tır parkı yapacağız. Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz itfaiye merkezini devralıp DOSAB yönetimde olan bir itfaiye yapılanmasına gitmek istiyoruz. Bölgemizde gece vardiyalı mobil güvenlik ekipleri kuracağız. Firmalarımızın kullanımı için yeni depolama alanları oluşturma konusunda çalışacağız. Yeni dönemde bölgemizde teknik kolej ve meslek lisesi kurmak için bir çabanın içine girmek amacındayız. Elbette yönetim anlayışımız ve ihtiyaçlar gereği, sizlerden gelecek öneri ve projelere her zaman açık olacağız. Amacımız sanayimize daha iyi hizmet vererek daha çok ihracat, istihdam ve katma değer yaratmak olacak.”

Genel kurulda ayrıca 2017 yılı çalışma programı ve bütçesi 129,8 milyon lira olarak oybirliğiyle kabul edildi.