DOSAB’DAN SPORA DESTEK

Güncelleme: 9 Mart 2015, Görüntülenme:6843

Türkiye Binicilik Federasyonu Bursa Kapalı Manej Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları 7-8 Mart 2015 tarihlerinde Bursa Atlı Spor Kulübü’nde yapıldı. Organizasyona DOSAB da sponsor oldu ve DOSAB Kupası yarışı da yapıldı.

Kış Ligi yarışlarına 100’ün üzerinde sporcu katıldı. Yarışlara ilginin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Bursa Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Yedikardeş, “Yarışların birinci ayağını gerçekleştiriyoruz. Ağırlıklı olarak İstanbul’dan gelen sporcularımız var. Ankara, Eskişehir ve İzmir illerinden katılım da oldukça iyi. Burada yarışçılarımız Avrupa şampiyonası için puan toplamaya çalıştılar. Kapalı manej yarışları daha çok İstanbul’da yapılıyordu. Anadolu illerinde kapalı manej eksikliği yaşanıyor ancak Büyükşehir Belediyesi ve DOSAB’ın katkılarıyla bu yarışlar artık Bursa’da da düzenlenmeye başladı. Bu spor, Türkiye’de giderek gelişiyor. Bursa olarak bizler de sporun gelişimine katkı vermekten onur duyuyoruz” dedi.

KAHRAMAN: SPORA VE ÇEVREYE DÖNÜK YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman ise sosyal ve sportif aktivitelere destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Kahraman, “Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, 45 bin çalışanı 450 sanayicisiyle Türkiye’nin en büyük sanayi bölgelerinden biri. Sanayicilerimiz spora her zaman destek olmuştur. Bizim işimiz yalnızca üretmek değil, gençlerimize sahip çıkmak, onları spora teşvik etmek için buradayız. Spora, çevreye yönelik olan yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

DOSAB KUPASI YARIŞI YAPILDI

Türkiye Binicilik Federasyonu Bursa Kapalı Manej Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları kapsamında, 8 Mart Pazar günü DOSAB Kupası da yapıldı. Yarışları DOSAB Başkanı Ferudun Kahmaran’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı İlhan Sarı, DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar da izledi. DOSAB Kupası’nda dereceye giren sporculara kupa ve ödülleri verildi. Kış Ligi Engel Atlama Yarışlarının ikinci ayağı 15-26 Nisan, 3’üncü ayağı ise 5-6 Haziran tarihlerinde yine Bursa’da düzenlenecek.